PROGRAM SZKOLENIA:
- Rodzaje umów cywilnoprawnych i cechy charakterystyczne poszczególnych rodzajów umów.
- Umowa o pracę oraz cechy tej umowy.
- Sfera zainteresowania ZUS stwierdzonymi cechami charakterystycznymi dla innego rodzaju umowy – umowa zlecenie z cechami stosunku pracy czy umowa o dzieło z cechami umowy zlecenia.
- Umowy cywilnoprawne zawarte z własnym pracodawcą lub realizowane na jego rzecz.
- Podstawa wymiaru składek pracownika wraz z wyłączeniami wymienionymi w tzw. rozporządzeniu składkowym. Możliwość zastosowania niektórych wyłączeń do zleceniobiorców.
- Sposób ustalania podstawy wymiaru składek w przypadku umów cywilnoprawnych zawartych z własnym pracodawcą lub realizowanych na jego rzecz.
- Rozstrzyganie zbiegów tytułów do ubezpieczeń, gdy jednym z nich jest umowa cywilnoprawna i umowa o pracę.
ORGANIZACJA:
Szkolenie odbędzie się po zebraniu wymaganej liczby uczestników.
Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy w dniu szkolenia.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku i dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
HARMONOGRAM:
8:45 - 9:00 logowanie uczestników
9:00 - 10:30 szkolenie
10:30 - 10:45 przerwa
10:45 - 12:15 szkolenie
12:15 - 12:30 przerwa
12:30 - 14:00 szkolenie
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
DODATKOWE INFORMACJE:
PROWADZĄCY: Dariusz Suchorowski – specjalista z zakresu ubezpieczeń społecznych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Polityka Społeczna) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych), posiada kilkudziesięcioletnie, bardzo bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na stanowiskach: inspektora kontroli, wojewódzkiego inspektora kontroli, kierującego wydziałem kontroli płatników składek oraz zastępcy dyrektora ds. dochodów, prowadzi własną działalność doradczą, wieloletni wykładowca i trener na kursach i szkoleniach, w tym organizowanych przez Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
OPŁATA:
312 zł od osoby
Należność po wcześniejszym potwierdzeniu terminu realizacji szkolenia przez Biuro Oddziału prosimy kierować na nasze konto w PKO BP Gdańsk 29 1020 1811 0000 0002 0014 2349
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.