REGULAMIN PROWADZENIA ZAJĘĆ DODATKOWYCH
I PRZEPROWADZANIA PRAC KONTROLNYCH
NA KURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NIEPUBLICZNĄ PLACÓWKĘ OŚWIATOWĄ
STOWARZYSZENIA KSIĘGOWYCH W POLSCE ODDZIAŁU OKRĘGOWEGO W GDAŃSKU
§ 1
- Regulamin określa zasady prowadzenia zajęć dodatkowych w celu:
- przeprowadzenia zajęć integracyjnych oraz instruktażowych w zakresie obsługi aplikacji wykorzystywanych do pracy zdalnej,
- przeprowadzenia prac kontrolnych
w Niepublicznej Placówce Oświatowej Oddziału Okręgowego w Gdańsku.
- Zajęcia integracyjne oraz instruktażowe stanowią niezbędny element prawidłowego realizowania celu szkolenia na kursach długich, zgodnie z ogólnymi warunkami świadczenia usług szkoleniowych organizowanych przez placówkę kształcenia ustawicznego działającą w strukturze organizacyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku.
- Prace kontrolne przeprowadzane podczas Kursów są elementem bieżącej kontroli postępów w nauce słuchaczy, weryfikacji ich wiedzy oraz zaliczenia Kursu.
§ 2
- Zarówno w przypadku kursów realizowanych w formie stacjonarnej jak i z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, prace kontrolne przeprowadzane są w trakcie trwania zajęć dodatkowych zgodnie z poniższymi założeniami:
- I stopień – 5 godzin zajęć dodatkowych – co najmniej 2 prace kontrolne z rachunkowości,
- II stopień – 11 godzin zajęć dodatkowych – co najmniej 2 prace kontrolne z rachunkowości i 1 praca kontrolna z prawa podatkowego,
- III stopień – 11 godzin zajęć dodatkowych – co najmniej 3 prace kontrolne, po jednej z rachunkowości, rachunku kosztów i z prawa podatkowego,
- IV stopień – 10 godzin zajęć dodatkowych – co najmniej 2 prace kontrolne obejmującej pełen zakres Kursu,
- Kadry i płace – 5 godzin zajęć dodatkowych - co najmniej 2 prace kontrolne, po jednej z prawa pracy oraz z listy płac.
- Poprawa prac kontrolnych odbywa się w terminie wskazanym przez wykładowcę poza harmonogramem zajęć.
§ 3
- Niezależnie od formy kursu zajęcia dodatkowe mogą być realizowane stacjonarnie
lub z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość.
§ 4
- Prace kontrolne powinny zostać przekazane przez słuchacza w sposób i w terminie wskazanym przez wykładowcę.
- Jednym z warunków ukończenia przez słuchacza kursu, jest zaliczenie z wynikiem pozytywnym wszystkich prac kontrolnych wskazanych w założeniach § 2 pkt 1.
- Słuchacze, którzy uzyskali ocenę niedostateczną w skali 1 -6 z pracy kontrolnej, mają możliwość napisania pracy kontrolnej w terminie poprawkowym w uzgodnieniu z wykładowcą.
- Słuchacze, którzy nie złożyli pracy kontrolnej w terminie, mają prawo złożyć pracę kontrolną
w terminie dodatkowym w uzgodnieniu z wykładowcą.
§ 5
- Tematy oraz system oceny prac kontrolnych przygotowywane są przez wykładowców prowadzących zajęcia na danym kursie z zachowaniem standardów „Wskazówek metodycznych” określonego programu nauczania.
- Wykładowca zobowiązany jest przygotować prace kontrolne w ilości określonej w § 2. W przypadku konieczności przeprowadzenia prac kontrolnych poprawkowych wykładowca przygotowuje kolejny zestaw pracy kontrolnej.
§ 6
- Prace kontrolne oceniane są według następującej skali ocen: celujący (6), bardzo dobry (5), dobry (4), dostateczny (3), dopuszczający (2), niedostateczny (1). Zgodnie z poniższą skalą procentową:
celujący –100 %
bardzo dobry – 90% - 99%
dobry – 75% - 89%
dostateczny – 50% - 74%
dopuszczający – 31% - 49%
niedostateczny ≤ 30%
- Nie dopuszcza się stosowanie plusów i minusów przy ocenach prac kontrolnych.
- Wykładowcy, przeprowadzający prace kontrolne, określają i informują słuchaczy o minimalnych kryteriach otrzymania zaliczenia tej pracy.
§ 7
- Wykładowca wpisuje oceny do dziennika elektronicznego niezwłocznie po sprawdzeniu pracy kontrolnej.
- Słuchacz ma prawo do zapoznania się z ocenioną pracą kontrolną, w tym z wykorzystaniem technik i metod komunikacji na odległość.
- Wyniki prac kontrolnych publikowane są na stronie internetowej w panelu słuchacza lub w aplikacji MS Teams.
§ 8
Powyższy regulamin wchodzi w życie 5 grudnia 2022 roku.