CEL:
Przekazanie podstawowej wiedzy w zakresie zapewnienia ochrony systemów informatycznych i danych przetwarzanych elektronicznie, aby zapewnić zgodność z wymaganiami RODO oraz ochronę adekwatną do ryzyk i zagrożeń. Szkolenie jest skierowane do osób zajmujących się tematyką bezpieczeństwa, inspektorów ochrony danych, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub niewielką firmę. Nie mając podstawowej wiedzy w zakresie zasad zapewniania bezpieczeństwa informatycznego, nie sposób zapewnić je, nawet w minimalnym stopniu w swojej firmie. Szkolenie jest skierowane do laików i będzie poruszało kwestie bezpieczeństwa informatycznego od zupełnych podstaw. Zostanie przeprowadzone prostym i przystępnym językiem. Prowadząca będzie przybliżać zagadnienia na przykładach, aby ułatwić ich zrozumienie.
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Podstawowe pojęcia: adres IP, SSL, SSH, VPN, backup, plan ciągłości działania, macierz, sieć, podsieć, logi sieciowe, logi aplikacji, analiza logów, firewall, router, porty, złośliwe oprogramowanie, WiFi, HotSpot, uwierzytelnienie, login, hasło, FTP.
2. Podstawowe informacje o budowie sieci w firmie oraz sposobach jej zabezpieczania.
3. Sposób rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania w ramach sieci lub przez stronę www:
-
- jak zabezpieczać stronę www firmy
- na co zwracać uwagę podczas korzystania z Internetu
- pierwsze objawy, że nasza strona mogła zostać zainfekowana złośliwym oprogramowaniem
4. Firewall: co to jest i czemu służy.
5. Phishing - jak rozpoznawać, jak zapobiegać.
6. Czemu służą SSL, SSH oraz VPN.
7. Zasady bezpiecznej pracy zdalnej i mobilnej.
8. Szyfrowanie danych przekazywanych elektronicznie - jak zaszyfrować, jak odszyfrować.
9. Zwiększanie bezpieczeństwa podczas logowania - proste triki i porady.
10. Na zwrócić uwagę podczas audytu.
11. Jakie wyniki sprawdzenia powinny wzbudzić obawy.
ORGANIZACJA:
Szkolenie organizowane wspólnie z Polską Izbą Biegłych Rewidentów.Szkolenie odbędzie się 20 czerwca 2022 r. od godz. 10:00 do godz. 14:15
Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy w dniu szkolenia.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku i dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
Szkolenie poprowadzi Sylwia Czub-Kiełczewska.
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, udostępnione do pobrania na Platformie Szkoleniowej SKwP O/O w Gdańsku (dostęp po rozpoczęciu szkolenia).
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
OPŁATA:
150 zł od osoby
Należność po wcześniejszym potwierdzeniu terminu realizacji szkolenia przez Biuro Oddziału prosimy kierować na nasze konto w PKO BP Gdańsk 29 1020 1811 0000 0002 0014 2349
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.