Przedmiot szkolenia:
1. Firmy audytorskie i inne podmioty rynku finansów i księgowości jako podmioty zobowiązane do stosowania ustawy o ochronie sygnalistów.
2. Jakie są wymagane procedury postępowania i w jaki sposób wdrożyć procedury zgłaszania naruszenia prawa?
3. Kim jest sygnalista i jakie posiada uprawnienia?
4. Obowiązki pracodawców wobec sygnalistów.
5. Jak zorganizować wewnętrzne kanały zgłaszania informacji o naruszeniach?
6. Sposoby ochrony sygnalistów.
7. Działania następcze prowadzone w związku ze zgłoszeniami naruszenia prawa.
8. Sankcje za nieprzestrzeganie przepisów w sprawie ochrony sygnalistów.
ORGANIZACJA:
Szkolenie odbędzie się we wtorek 03.09.2024 r. od godz. 09:00 do godz. 12:15
Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy w dniu szkolenia.
Szkolenie organizowane wspólnie z Polską Izbą Biegłych Rewidentów.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku i dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodnie ze wzorem MEN
DODATKOWE INFORMACJE:
Wykładowca : Monika Markisz
radca prawny, doradca podatkowy
Ukończyła prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie oraz Podyplomowe Studium Rachunkowości na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Pracownik Katedry Prawa Pracy Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL (2019).
Wieloletni praktyk i ekspert z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego i zarządzania ryzykiem prawnym i podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krajowej firmie doradczej oraz przy wieloletniej współpracy z biegłymi rewidentami. Wykładowca uczelni wyższych, współpracuje od kilkunastu lat ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce prowadząc szkolenia z zakresu prawa podatkowego, cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy.
OPŁATA:
250 zł od osoby
Należność po wcześniejszym potwierdzeniu terminu realizacji szkolenia przez Biuro Oddziału prosimy kierować na nasze konto w PKO BP Gdańsk 29 1020 1811 0000 0002 0014 2349
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.