CEL: WSKAZÓWKI - jak obronić rzetelność i niewadliwość ksiąg podatkowych.
PROGRAM SZKOLENIA:
Odpowiemy na pytania:
- Dlaczego prowadzenie ksiąg zgodnie z ustawą o rachunkowości i MSSF/MSR to za mało?
- Jakie są cele i wytyczne organów administracji skarbowej przy badaniu ksiąg w procesie weryfikacji rozliczeń podatkowych?
- Jak zminimalizować ryzyko popełnienia błędów w prowadzeniu ksiąg na potrzeby rozliczeń podatkowych?
- Czemu służy wzruszenie domniemań wiarygodności ksiąg podatkowych i jakie są jego skutki?
- Jak uchronić osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe przed zarzutami uszczupleń podatkowych i przed sankcjami karnymi?
- Gdzie szukać wsparcia ?
Szkolenie przeprowadzone zostanie:
- przez doradcę podatkowego z wieloletnim stażem w oparciu o wiedzę, doświadczenie i umiejętności zawodowe,
- z wykorzystaniem opracowanych i przećwiczonych metod stosowanych w codziennej obsłudze klientów Kancelarii z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa oraz przyjętych praktyk organów administracji skarbowej,
- z wykorzystaniem przykładów z życia – kazusów podatkowych i sposobu ich rozwiązywania,
- z wykorzystaniem przesłanych wcześniej pytań uczestników,
- z wykorzystaniem mini ankiety przeprowadzonej przez wykładowcę na początku szkolenia,
- z dyskusją merytoryczną w czasie ostatniej godzinie szkolenia.
ORGANIZACJA:
Szkolenie jest organizowane poprzez platformę ClickMeeting, do której link zostanie Państwu przesłany na podany przy zgłoszeniu adres mailowy w dniu szkolenia.
WYMAGANIA SPRZĘTOWE:
Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer stacjonarny, laptop, tablet lub telefon komórkowy z obsługą dźwięku i dostępem do Internetu (przeglądarka Google Chrome lub Firefox).
HARMONOGRAM:
8:45 - 9:00 logowanie uczestników
9:00 - 10:30 szkolenie
10:30 - 10:45 przerwa
10:45 - 12:15 szkolenie
12:15 - 12:45 przerwa
12:45 - 14:15 szkolenie
Szkolenie objęte patronatem przez Pracodawców Pomorza.
Szkolenie organizowane wspólnie z Polską Izbą Biegłych Rewidentów.
UCZESTNICY OTRZYMAJĄ:
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
DODATKOWE INFORMACJE:
PROWADZĄCY: dr Kalina Kunowska - doradca podatkowy z 30 letnim stażem
Współwłaścicielka Kancelarii Doradztwa Podatkowego S. C. Krzysztof Kunowski - doradca podatkowy, Kalina Kunowska - doradca podatkowy w Gdańsku działającej na rynku krajowym i zagranicznym od 1992 roku.
Członek: Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Doradców Podatkowych oraz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej d/s Doradztwa Podatkowego przy Ministra Finansów III, V i VI Kadencji.
Pełnomocnik podatników w sporach administracyjnych i sądowych (WSA i NSA) z organami administracji skarbowej w sprawach podatkowych, egzekucyjnych i celnych kompleksowo wspierająca podatników zarówno na etapie przygotowania do wszelkich kontroli, jak i podczas ich trwania.
Ekspert podatkowy specjalizująca się w VAT, w procedurach z zakresu zobowiązań podatkowych (ekspert od prowadzenia sporów podatkowych (tax litigation), w bezpiecznej optymalizacji podatkowej, zarządzaniu ryzykiem podatkowym oraz ograniczaniu ryzyka odpowiedzialności osobistej w sprawach podatkowych.
Autorka licznych ekspertyz, opinii i publikacji oraz trener z zakresu podatków, prawa podatkowego i doradztwa podatkowego – liczne szkolenia i warsztaty m.in. dla przedsiębiorców i doradców podatkowych.
Były konsultant Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Stażystka California International Business University w San Diego USA w 2012 roku – staż w zakresie zapobiegania unikania podwójnego opodatkowania oraz niekonwencjonalnych metod nauczania.
Wieloletni wykładowca wyższych uczelni: Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku (Strategie podatkowe przedsiębiorstwa, Polityka podatkowa a sukces firmy, VAT w działalności gospodarczej, Doradztwo podatkowe w nowoczesnym przedsiębiorstwie, Procedury z zakresu zobowiązań podatkowych) oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni (Zarządzanie podatkami i Międzynarodowe rozliczenia podatkowe) oraz podyplomowego Studium Podatki i Prawo podatkowe Uniwersytetu Gdańskiego (VAT).
Autorka programu i wieloletni opiekun merytoryczny Podyplomowego Studium Podatki i Doradztwo Podatkowe w WSB w Gdańsku.
OPŁATA:
300 zł od osoby
Należność po wcześniejszym potwierdzeniu terminu realizacji szkolenia przez Biuro Oddziału prosimy kierować na nasze konto w PKO BP Gdańsk 29 1020 1811 0000 0002 0014 2349
Ważne
Rezygnacja ze szkolenia musi nastąpić w formie pisemnej najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Rezygnacja w terminie późniejszym wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z konieczności dokonania opłaty za zgłoszony udział.