Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku organizuje obligatoryjne doskonalenie zawodowe biegłych rewidentów, prowadzone według tematyki ustalonej przez PIBR na 2020 rok i uzyskanej zgody Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Planujemy przeprowadzenie poniższych szkoleń w formie online, jeżeli warunki epidemiczne pozwolą na organizację szkoleń w formie stacjonarnej chętnie zaprosimy Państwa do naszej siedziby.
Przypominamy, iż rok 2020 jest trzecim z 3 letniego cyklu rozliczeniowego szkoleń ODZ.
Liczba godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego dla biegłych rewidentów wykonujących i niewykonujących zawodu w 3-letnim okresie rozliczeniowym wynosi 120 godzin lekcyjnych, w tym:
- co najmniej 72 godziny lekcyjne szkolenia przeprowadzonego przez KRBR lub jednostkę uprawnioną,
- co najwyżej 48 godzin lekcyjnych w ramach samokształcenia.
Cel:
- Zapewnienie wsparcia merytorycznego w zakresie przeprowadzania badania sprawozdań finansowych małych i średnich jednostek z wykorzystaniem kontroli wewnętrznej w sposób zgodny z wymogami Krajowych Standardów Badania (KSB)
- Nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat istoty, komponentów i funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej w stopniu umożliwiającym wykorzystanie tej wiedzy przy świadczeniu innych usług atestacyjnych (w tym objętych zakresem KSUA 3402).
- Zwrócenie uwagi na specyficzne aspekty związane z możliwością polegania na skuteczności systemu kontroli wewnętrznej w mniejszych jednostkach, ryzyku obejścia systemu przez kierownictwo oraz problemach z brakiem formalizacji procedur.
- Zapoznanie uczestników szkolenia z wytycznymi dotyczącymi kroków podejmowanych w celu zrozumienia kontroli wewnętrznej istotnej dla badania: ocena modelu i wdrożenia kontroli wewnętrznej oraz dokumentacja związanych z tym zagadnień.
- Nabycie wiedzy na temat związku kontroli wewnętrznej (w tym w obszarze systemów informatycznych) z rzetelnością i kompletnością informacji finansowych oraz szeroko rozumianym ryzykiem zniekształcenia sprawozdania finansowego.
- Ułatwienie dokonania wyboru pomiędzy badaniami zgodności a badaniami wiarygodności (tam gdzie jest to możliwe).
- Zdobycie wiedzy na temat właściwego formułowania oczekiwań biegłego rewidenta w odniesieniu do członków zespołu i ewentualnie ekspertów zewnętrznych, którym chcemy zlecić zbadanie elementów systemu kontroli wewnętrznej (w tym systemów informatycznych), ze szczególnym uwzględnieniem ogólnego celu badania.
Temat:
Moduł 3.2017.A.16 – Wykorzystanie kontroli wewnętrznej w procesie badania sprawozdań finansowych małych i średnich przedsiębiorstw oraz świadczenia innych usług atestacyjnych (16 godzin z bloku Rewizja finansowa) Wykładowca Waldemar Majek.
Organizacja:
Zajęcia odbywać się będą w dwóch terminach do wyboru:
- 08-09.10.2020 w godzinach 900 do godz. 1600
- 05-06.11.2020 w godzinach 900 do godz. 1600
Uczestnicy otrzymają:
- materiały szkoleniowe
- po zakończeniu seminarium organizatorzy wydadzą zaświadczenie i złożą w PIBR listę uczestników seminarium
Opłata:
640,00 zł od osoby